AKİK İnşaat, sürdürdüğü tüm faaliyet alanlarında imza attığı başarılı projeler ile kararlı büyüme hedefi doğrultusunda güçlü adımlarla yoluna devam etmektedir. Bu doğrultuda gayesine ulaşmak adına toplumsal değerlerimizi de aynı ölçüde geliştirmeye çaba harcamaktadır.  Sosyal sorumluluk bilincimiz neticesinde kurumsal vizyon ve misyonumuzun önemli hususlarımızdan biri olmuştur.

Bu doğrultuda bu güne kadar hayata geçirdiğimiz sosyal projeler ve kültürel değerlerin korunmasına, geliştirilmesine bizzat yönelik uygulamalar, sürdürülebilir iş süreçlerine ve ezber markamızın alanında olduğu gibi sosyal alanda da gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Bu neticede;

Yaptıklarımızın kötü durumlarını bizzat yaşadığımız çevreye etkisini en az düzeyde tutmak, geliştirdiklerimizi doğanın dengesini koruyacak önlemler çerçevesinde alarak, doğal kaynakları etkin kullanımına da tüketimine de en az düzeyde etki göstererek  tüketimi alt seviyelere indirmek, sosyal çevreye ve tarihi eserlere verilebilecek etkileri bertaraf etmek, topluma ilişkin bilincin gelişmesini sağlamak ve eğitim yapısının sağlamlaştırılması için her türlü desteği oluşturmak temel sorumluluklarımızdandır.

Sosyal yaşama destek, eğitime katkı, kültür ve sanat, doğa, çevre, spora teşvik ve sağlık konularındaki projelerimizi sürekli olarak yürütmekteyiz.